Dr. Regéczi Ildikó

Fogadó óra: csütörtök 16-18

Kutatási területe a 19. századi orosz irodalom és a kortárs orosz próza a klasszikus irodalommal folytatott párbeszéde. Tanulmányai az irodalom, az eszmetörténet és a színház világának kapcsolatait is érintik. Eddig megjelent kötetei: Csehov és a korai egzisztenciabölcselet (Debrecen, Kossuth Egyetemi Kiadó, 2000), Térképzetek az orosz irodalomban. Klasszikus és kortárs szövegek térpoétikai megközelítése (Pozsony, Kalligram, 2015), Пространственно-поэтические анализы. Классические и современные тексты русской литературы (Moszkva, Флинта-Наука, 2016). Szerkesztésében jelent meg a Közelítések – Közvetítések. A. P. Csehov (Debrecen, Didakt, 2011) és a Csehov-újraírások (Debrecen, Didakt Kiadó, 2016) című tanulmánygyűjtemény.

Szakmai önéletrajz

Publikációs jegyzék