Orosz fonetika BTOR112BA és BTOR110OMA

+ Rövid nyelvtörők

Az óra hossza: 50 perc.

1.) Az óra első felében a Kljucs tankönyvet használjuk

Felkészülés az adott órára:

- Meg kell tanulni kívülről az adott lecke összes dialógusát és monológját kívülről.

Órai feladat:

- A dialógusok és monológok hangos olvasása szép kiejtéssel (hangsúly, lágyítás, intonáció).

- A dialógusok eljátszása.

2.) Az óra második felében a "Слушаем живую русскую речь" c. tankönyvet használjuk

Felkészülés az adott órára:

- Kinyomtatni a tematikában kijelölt részt a "Слушаем живую русскую речь" c. tankönyvből.

- Lefordítani előre az adott lecke szavait (Готовимся слушать/ 1. feladata minden

leckében).

- Lefordítani magyarra az adott lecke lexikai-grammatikai szerkezeteket (Готовимся слушать/ 2. feladata minden leckében)

- Lefordítani előre az adott lecke szószerkezeteit, mondatait (Слушаем/1. feladata minden leckében)

Órai feladat:

- Először elolvassuk a lexikai-grammatikai szerkezeteket (Готовимся слушать/ 2. feladata)

- Aztán a szószerkezeteket és mondatokat (Слушаем/1. feladata).

- Végül elolvassuk a dialógusokat (Слушаем/2. feladata).

3.) Házi feladat: mindig fel kell készülni a következő órára.

- Megtanulni kívülről a Kljucs tankönyv adott leckéjének dialógusait és monológjait.

- Kinyomtatni a kijelölt részt a "Слушаем живую русскую речь” c. tankönyvből, és elhozni azt az órára.

leckében).

Minden órára hozni kell:

- Kljucs 1. tankönyv

- Каравановa «Слушаем живую русскую речь» c. tankönyvéből a kijelölt részt kinyomtatva.

- Külön szótárfüzet, melybe ki kell írni a Karavanova-tankönyv minden leckéjének új szavát, kifejezését, hasznos mondatát.

A féléves jegy a következőkből áll össze:

- Órai munka.

- Utolsó órán felelet a Kljucs 1. egyik dialógusából (tételhúzás)

- Utolsó órán ZH a szavakból és kifejezésekből (Караванова: „Слушаем живую русскую речь” c. tankönyv minden leckéjénél a Готовимся слушать!/1,2. feladata és Слушаем!/1. szókincse)

Letölthető dokumentumok