Vendégoktatók Lengyelországból

2019. október 22. - 16:00 a Wacław Felczak Alapítvány támogatása
A 2019/2020-as tanév őszi félévének 2–3. tanítási hetén lengyel vendégoktatókat fogadtunk a Wacław Felczak Alapítvány
SZENT KINGA GYŰRŰJE pályázatán elnyert támogatásnak köszönhetően.Szeptember 16–20. között dr. Maria Wacławek, a Lubljanai Egyetem (Ljubljana, Szlovénia) lengyel lektora, majd szeptember 23–26. között dr. habil. Wiesław Stefańczyk a Jagelló Egyetem (Krakkó, Lengyelország) professzora tartottak órákat az intézetünkben lengyelül tanuló hallgatóknak: a lengyel minor szak első és második évfolyamának, valamint a másodéves orosz szakosoknak, akik az alapképzésben kötelezően választandó második szláv nyelvként tanulják a lengyel nyelvet. Vendégtanáraink régi ismerősként tértek vissza Debrecenbe, hisz lektorként már korábban is részt vettek a lengyel szakos képzésben: Wiesław Stefańczyk az 1995/1996-os tanévet töltötte a Lengyel Nyelv és Irodalom Tanszéken, míg Maria Wacławek négy tanéven át (2008–2012) segítette munkájával a lengyeloktatást.

Mindkét oktatóval nagyon jó hangulatban, intenzív tanulással teltek az órák. A kezdők megismerkedtek ezeken az órákon a lengyel betű- és hangrendszerrel, fonetikai és társalgási gyakorlatokat végeztek, a haladók pedig használták és fejlesztették nyelvi és nyelvtani tudásukat.