Középiskolai orosz nyelvi vetélkedő

2018. október 25. - 13:28 Versenykiírás oroszul tanuló középiskolások számára

A Tolsztoj Társaság a Magyar–Orosz Együttműködésért Egyesület és a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézete orosz nyelvi versenyt hirdet oroszul tanuló középiskolások számára.

A verseny helye és időpontja

A Debreceni Egyetem főépülete (Debrecen, Egyetem tér 1.)

2018. december 1. (szombat, munkanap) 10–17 óra

A verseny célja

A verseny célja az orosz nyelv tanulása iránti motiváció növelése a diákok körében.

A versenyen való részvétel feltételei

A versenyen a meghívott magyarországi, középfokú oktatást folytató, magyar tanítási nyelvű és az Oktatási Hivatal nyilvántartása szerint orosz nyelvet oktató intézmények vehetnek részt.

A versenyen olyan diákok indulhatnak, akik a 2018/19-es tanévben 11. vagy 12. évfolyamon nappali rendszerű oktatásban részesülnek.

Ahhoz, hogy a nyelvi vetélkedőn egyenlő eséllyel induljanak, a diákoknak a következő feltételeknek kell megfelelni:

• Az orosz nyelvet sem anyanyelvükként, sem családi körben nem beszélik.

Nem származnak szláv országból.

Nem töltöttek 2 hónap/év időtartamnál hosszabb időt szláv országban.

Továbbá:

• Szüleik és közeli hozzátartozóik sem beszélnek szláv nyelvet sem anyanyelvükként, sem családi körben.

A versenyre egy középiskolából maximum három diák jelentkezését várjuk. A versenyen részt vevő diákok létszáma korlátozott (21 fő), ezért a jelentkezéseket a beérkezés sorrendjében fogadjuk el.

A verseny

A verseny írásbeli és szóbeli fordulóból áll.

A verseny díjai

1–3. helyezett diák:

részvétel jog a 2019. nyár végi lakiteleki drámapedagógiai módszeren alapuló, egy hetes intenzív orosz nyelvi táborban;

• értékes tárgyjutalmak.

Valamennyi résztvevő kap emlékbe apró jutalmat.

Kísérőprogramok

A verseny fordulói között

• a diákok előadást hallhatnak az orosz szakos hallgatóktól tanulmányaikról és oroszországi élményeikről,

• a tanárok előadást hallhatnak a kortárs orosz irodalomról. Előadó: dr. Goretity József, a Szlavisztikai Intézet igazgatója, műfordító.

Közös ebéd

A verseny szervezői a résztvevők számára térítésmentesen ebédet biztosítanak a Nagyerdei Étteremben.

A versenyre való nevezéskor a következő adatokat tartalmazó e-mailt kérjük elküldeni

Az iskola neve és székhelye

A versenyző diákok neve és osztálya

A diákok orosztanárának neve és elérhetősége

Az ebéddel kapcsolatos egyéni kérések (ételallergia, húsmentes étrend stb.)

A verseny jelentkezési és levelezési címe

oroszvetelkedo@gmail.com

Jelentkezési határidő

2018. november 16.

Debrecen, 2018. október 12.

Fórián Éva és Vass Annamária

szervezők