Vetélkedő középiskolások számára

a Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület és

a Debreceni Egyetem Orosz Központja

orosz nyelvi vetélkedőt hirdet 11. és 12. osztályos középiskolások számára

2017. december 1-2. (péntek-szombat)

1. A vetélkedő célja

A verseny célja, hogy az oroszul legalább két éve tanuló középiskolások összemérjék orosz nyelvtudásukat, színes kulturális programokon vegyenek részt, megismerkedjenek a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetével és Orosz Központjával.

2. A részvétel feltételei

A versenyen olyan diákok indulhatnak, akik

1. iskolai tanórákon kezdtek oroszul tanulni,

2. legalább két éve tanulnak oroszul,

3. nem orosz anyanyelvűek,

4. nem éltek orosz nyelvterületen három hónapnál többet,

5. a 2017/18-as tanévben 11. vagy 12. évfolyamon középfokú nappali rendszerű oktatásban vesznek részt.

3. A vetélkedő

Az orosz vetélkedő kétnapos, és a Debreceni Egyetem Szlavisztikai Intézetében zajlik 2017. december 1-2-án.

Érkezés: 2017. december 1. 10 óráig

A vetélkedő vége: 2017. december 2. 13 óra

A verseny előtt a kísérőtanárnak további információt küldünk.

Az első napon a résztvevők játékos nyelvi feladatokat oldanak meg írásban. Az írásbeli fordulók között az intézet munkatársai és hallgatói színes kulturális programokat szerveznek a diákoknak és felkészítő tanáraiknak. A második napon a résztvevők szóban bizonyítják jártasságukat az orosz nyelvben. Hangsúlyozzuk, hogy a vetélkedőn való sikeres szereplés nem igényel külön felkészülést, sokkal inkább a tanórákon megszerzett nyelvismeret kreatív, sokoldalú használatát.

A versenyen való részvétel ingyenes. A diákoknak és intézményenként egy felkészítő tanárnak kollégiumi szállást (december 1.), valamint az első napon ebédet és vacsorát, a második napon reggelit biztosítunk. Az utazási költség a résztvevőket terheli.

4. Nyeremények

Az első három helyezett részvételt nyer egy intenzív, egy hetes nyári nyelvi táborba, amelyet gyakorlott
színházi rendezők és dramaturgok vezetnek drámapedagógiai módszerekkel. A tábort a Tolsztoj Társaság a Magyar-Orosz Együttműködésért Egyesület szervezi Lakitelken. A legjobbak ezen túl értékes tárgynyereményekben is részesülnek.

5. Jelentkezés

Kérjük, hogy az oroszvetelkedo@gmail.com e-mail címre küldjék meg október 27-ig a kitöltött jelentkezési lapot, mely letölthető az intézet honlapjáról: http://szlavisztika.unideb.hu . A jelentkezés elfogadásáról november 10-ig e-mailben értesítjük a felkészítő tanárokat. A versennyel kapcsolatos bármely kérdésben forduljanak bizalommal a verseny szervezőihez az oroszvetelkedo@gmail.com e-mail címen.

Jelentkezési lap